بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فیت شو کاملا محفوظ می باشد

مقالات

آمینو اسیدها به عنوان واحدهای سازنده پروتئین‌ها، ترکیباتی هستند که نقش حیاتی در تأمین سوخت مصرفی سلول‌های ماهیچه دارند. در کل 20 نوع اسید آمینه وجود دارد که در نسبت‌ها و ترکیبات مختلفی به هم متصل شده و زنجیره‌های بلندی ایجاد می‌کنند که یکای سازنده پروتئین‌ها در بدن موجودات زنده هستند.

از آنجایی که تناسب اندام بین افراد مختلف جامعه طرفداران بسیاری پیدا کرده، روش‌های مختلفی هم برای رسیدن آن وجود دارد. کراتین ماده‌ای است که ورزشکاران بسیاری از آن برای عضله سازی و فرم دهی به بدن خود استفاده می‌کنند. باید حواستان باشد که کراتین را باید به مقدار مشخص و مناسب استفاده کرد تا برای بدن عوارضی نداشته باشد. به همین دلیل در این مطلب می‌خواهیم در مورد مصرف کراتین صحبت کنیم تا اگر شما هم قصد خرید کراتین را دارید، با اطلاعات مفیدی دست به خرید بزنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

گلوتامین نامی آشنا و محبوب در بدنسازی است. بدنسازان بسیاری برای رشد و حفظ عضلات خود از این مکمل استفاده می‌کنند. گفتنی است که این مکمل فقط برای بدنسازی کاربرد ندارد و توسط پزشک هم برای درمان برخی بیماری‌ها تجویز می‌شود. در این مطلب از فیت شود می‌خواهیم به بررسی گلوتامین در بدنسازی بپردازیم و در مورد مزایا و معایب آن صحبت کنیم. اگر شما هم قصد خرید گلوتامین را دارید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

هر وقت در مورد مکمل‌های بدنسازی صحبت می‌کنیم، نام مکمل گینر در میان محبوب‌ترین‌ها قرار می‌گیرد؛ مکملی که معمولاً به عنوان تکمیل‌کننده رژیم غذایی و برای افزایش وزن و عضله شناخته می‌شود. اگر شما هم ورزشکار باشید و تمرینات بدنسازی انجام دهید، حتماً نام این مکمل را شنیده‌اید. اگرچه افزایش وزن و چاقی یکی از مشکلات جامعه به شمار می‌رود؛ اما افراد بسیاری هستند که به صورت حرفه‌ای ورزش کرده و به دنبال افزایش وزن و حجم بافت عضلانی هستند. به همین دلیل، استفاده از مکمل‌های مختلف بدنسازی، بسیار رایج شده که مکمل گینر یکی از محبوب‌ترین آن‌ها است.

معمولاً از پروتئین وی به عنوان مکمل ورزشی، برای کمک به بهبود سنتز پروتئین و رشد عضله استفاده می‌شود. پروتئین وی طیف باورنکردنی از اسیدهای آمینه ضروری را دارد که به سرعت جذب می‌شوند. مطالعات متعدد نشان می‌دهند که پروتئین وی می‌تواند به افزایش قدرت، افزایش عضله و از دست دادن چربی بدن کمک کند. در واقع، خواص پروتئین وی در لاغری بسیار شگفت‌انگیز است. این مکمل یکی از بهترین مکمل‌های مورد مطالعه در جهان محسوب می‌شود. این پروتئین، مواد مغذی بسیاری دارد که برخی از آن‌ها حاوی اثرات بیولوژیکی قوی هستند.

شاید شما هم دقت کرده باشید که پس از باز کردن ظرف ماست، ماست در آب شناور است. این آب، پروتئین وی است. در تولید پنیر هم چربی‌های شیر از قسمت مایع آن جدا می‌شوند. به این دلیل است که پروتئین وی موجود در شیر را می‌توان خیلی راحت جدا کرد. در واقع، وی پروتئین حلال در آب است و در زمان تولید پنیر به دست می‌آید. در این مطلب می‌‌خواهیم به بررسی پروتئین وی پگاه بپردازیم. با ما همراه باشید.